Instalacja Age of Empires pod NTFSa

Jeśli masz jakiś problem, napisz, może ktoś poświęci czas na odpowiedź.

Moderator: Towarzysz Borys

ODPOWIEDZ
Sabko

Instalacja Age of Empires pod NTFSa

Post autor: Sabko » 31 sty 2007, 16:28

Mam jednej mały, a właściwie duży problem:

Próbuje zainstalować pod Win XP Age of Empires Gold Edition, jednak podczas instalacji występuje Zonk!

Instalator próbuje oszacować wolne miejsce na dyskach, ale nie radzi sobie z dyskiem w formacie NTFS i mogę sobie czekać w nieskończoność. Instalacja nie może być dokończona. :(

Problem nie wystepuje w Win 98, gdyż 98 widzi tylko FATy, NTFSa nie.

Może miał ktoś podobny problem.
Czy da się ukryć dysk systemowy NTFS na czas instalacji, a grę zainstalować na dysku FAT?

tytus_160
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2007, 17:15

Post autor: tytus_160 » 01 lut 2007, 12:31

Zrób sobię małą partycję FAT32 tylka na AoE - Partition Magic albo inne takie cuś pomoże zrobić to bezproblemowo.

Sabko

Post autor: Sabko » 01 lut 2007, 18:24

http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=640

Na stronie Cenegi w wymaganiach systemowych widnieje Windows XP. Instalator WinXP domyślnie formatuje partycję na NTFS, więc instalator tej wersji powinien sobie poradzić.

Zastanawiam się, czy nie jej nie kupić, zwłaszcza, że jest po POLSKU i w dobrej cenie. Miałem kiedyś oryginał, ale sprzedałem na Allegro zarabiając na czysto 20 zł. :D Została mi kopia.

Ale najpierw i tak pewnie napiszę do pomocy technicznej. Będzie się dało zainstalować moją wersję to git, nie będzie się dało to kupię oryginał.

Zobaczymy...

edit1:

Windows 98 nie widzi partycji NTFS. Co ciekawe po zainstalowaniu "NTFSforWin98", który pozwala widzieć te partycje problem nie występuje. Instalator może sprawdzić ilość wolnego miejsca na dysku.

Awatar użytkownika
JanCzarny
Posty: 158
Rejestracja: 26 mar 2007, 22:30
Kontakt:

Post autor: JanCzarny » 26 mar 2007, 22:38

Ja mam xp i gra chodzi :)

ODPOWIEDZ