Wielkość zasobów w AoE I

Jeśli masz jakiś problem, napisz, może ktoś poświęci czas na odpowiedź.

Moderator: Towarzysz Borys

ODPOWIEDZ
Sowa
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2007, 14:12

Wielkość zasobów w AoE I

Post autor: Sowa » 01 lip 2007, 14:28

Witam

Wersja gry oryginalna (multipak AoE I+II), Win XP.

Wiele, wiele lat temu grałem sporo w AoE I, teraz po latach zasiadłem znowu, pamięć zawodzi i nie jestem pewien czy wszystko po stronie gry działa jak należy.
Podczas rozgrywki z komputerem (deathmatch) moje wyjściowe zasoby są podejrzanie wysokie > 20000 drewna, złota, etc ! Czy to nie za dużo ? Do epoki brązu można wskoczyć już po 3 minutach :-|
Używam ustawień standardowych co do zasobów. Jakie powinny być te zasoby i czy można to ustawić ?

Kolejna sprawa dotyczy AoE II

W trybie wolnej rozgrywnki z komputerem, ten rozwija się niezmiernie wolno, nawet na wyższych stopniach trudności. Czy to cecha tej części gry, czy może coś rzeczywiście źle działa. NIe chodzi tu o to, że ja rozwijam się genielnie szybko, tylko że komputer kompletnie nic nie robi (prawie).


Dziekuję za wyjaśnienia i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kamil666
Posty: 157
Rejestracja: 12 gru 2006, 20:19
w AoE I gram od: 0- 0-2001
GG: 777199
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kamil666 » 01 lip 2007, 14:31

Wiele, wiele lat temu grałem sporo w AoE I, teraz po latach zasiadłem znowu, pamięć zawodzi i nie jestem pewien czy wszystko po stronie gry działa jak należy.
Podczas rozgrywki z komputerem (deathmatch) moje wyjściowe zasoby są podejrzanie wysokie > 20000 drewna, złota, etc ! Czy to nie za dużo ? Do epoki brązu można wskoczyć już po 3 minutach Neutral
Używam ustawień standardowych co do zasobów. Jakie powinny być te zasoby i czy można to ustawić ?


Deatmatch zawsze ma dużo surki. W szybkiej grze jest mniej surki.

A na AoE II się nie znam.
Obrazek

Sowa
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2007, 14:12

Post autor: Sowa » 01 lip 2007, 14:45

W między czasie jeszcze raz odpaliłem gre i mnie oświeciło - zwykle grałem w opcję "random map", w której wszystko się zgadza - w ogóle nie zauważyłem tej opcji :-| sorki.

Dzięki, za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
Wojskowy
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2006, 17:12
w AoE I gram od: 15 lut 1998
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojskowy » 01 lip 2007, 21:45

kamil666 pisze:
A na AoE II się nie znam.

W części drugiej też tak jest. Microsoft jako jedyny w swoich strategiach zastosował ten kaszański tryb dla lam.
Desktop w tej samej konfiguracji co laptop - droższy!!! - PADŁEM PADŁEM PADEŁM !!!

ODPOWIEDZ